[Metavo-outages] Vypadek na sale v Brne

Ivana Krenkova krenkova na ics.muni.cz
Pondělí Říjen 21 06:22:20 CEST 2019


Dobrý den,

V pondělí 21. 10. 2019 od 10:00 dojde, v důsledku odstávky dolního sálu v Brně na FI MU, k odstávce clusterů a diskového pole umístěných na tomto sále.
	
*  bude dočasně nedostupné diskové pole storage-brno2.metacentrum.cz /storage/brno2/home/, data z něj stěhujeme na jiné pole, data budou dostupná od 18:00 na diskovém poli /storage/brno6/home/, symlink /storage/brno2/home/ zůstane zachován. Po celou dobu plánujeme ponechat na frontendech přístupnou alespoň jednu z kopií, v mezidobí ale nejnovější data ještě nebudou v novém umístění.

Žádáme o co nejmenší používání /storage/brno2/ až do ukončení akce v úterý 22. 10. 2019.
	
Míra ovlivnění běžících úloh v době přepojování:
	 * Úlohy pracující s daty uloženými/ukládanými na jiných diskových polích ovlivněny nebudou.
	 * Úlohy pracující ve scratchi, které při ukončení výpočtu ověřují úspěšnost vykopírování výsledků na diskové pole (např. dle doporučovaného skeletu skriptu na https://wiki.metacentrum.cz/wiki/Working_with_data/Working_with_data_in_a_job), a které se budou v okamžiku odstávky pokoušet vykopírovat data na diskové pole/storage/brno2/budou ovlivněny jen minimálně, svá data naleznete ve scratchi na příslušných strojích.
	 * Úlohy, které jakkoliv pracují přímo nad daty diskového pole /storage/brno2/ (nedoporučený způsob práce s daty) budou ukončeny.
	


Dale
* Běžící sezení na frontendech, která přistupují ke /storage/brno2, budou ukončena stejně jako úlohy běžící uvnitř /storage/brno2.
	
* Dále dojde k cca 15 minut výpadku sítě kvůli přesunu routeru do jiného umístění.

Omlouváme se za komplikace, stěhování sálu nám bylo oznámeno na poslední chvíli, nedokázali jsme se proto na něj lépe připravit.

Vaše MetaCentrum


More information about the Metavo-outages-cs mailing list