[Metavo-outages] Planovany upgrade HW diskoveho pole /storage/brno3-cerit/

Ivana Křenková krenkova na ics.muni.cz
Úterý Říjen 25 12:21:55 CEST 2016


Ve čtvrtek 27. 10. 2016 od 10 hodin dojde k přepojování diskového pole /storage/brno3-cerit/ (storage-brno3-cerit.metacentrum.cz) na nový HW. Samotné přepojení se obejde bez výpadku. Může se však stát, že data uložená na starém poli bezprostředně před přepojením se na novém poli objeví se zpožděním. Na požádání vykopírování dat urychlíme.

Míra ovlivnění běžících úloh:

*  Úlohy pracující s daty uloženými/ukládanými na jiných diskových polích ovlivněny nebudou.

*  Úlohy pracující ve scratchi, které při ukončení výpočtu ověřují úspěšnost vykopírování výsledků na diskové pole (např. dle doporučovaného skeletu skriptu na https://wiki.metacentrum.cz/wiki/Spouštění_úloh_v_plánovači#Přenášejte_soubory_přes_NFSv4), a které se budou v okamžiku odstávky pokoušet vykopírovat data na diskové pole /storage/brno3-cerit/) budou ovlivněny jen minimálně. Svá data naleznete buď ve scratchi na příslušných strojích nebo pokud úloha stihla zapsat ještě na staré pole, objeví se na novém poli se zpožděním. 

*  Úlohy, které pracují přímo nad daty diskového pole /storage/brno3-cerit/ (nedoporučený způsob práce s daty), mohou zapsat výsledky rovněž na staré pole a na novém poli se po přepojení objeví až se zpožděním.  

Velmi se omlouváme za způsobené komplikace,
Ivana Křenková
MetaCentrum & CERIT-SC

--------------------------------------------------
Ivana Krenkova
Ustav vypocetni techniky, Masarykova univerzita
Botanicka 68a, Brno
http://www.ics.muni.cz/
http://www.muni.cz/people/35475


More information about the Metavo-outages-cs mailing list